Viljamakasiinit Salon keskustassa ja autojen valoja

 

 

Yhteistyöllä onnistumme!

Olemme markkinointiapunasi suunnittelusta toteutukseen. Koko tiimin voimin. Menestys on meille tuttua, ja aiotaan onnistua jatkossakin.

Toimistomme sijaitsee Salossa. Osa työntekijöistämme asuu Salossa, osa muualla Suomessa. Samoin osa asiakkaistamme on Salosta, osa muualta Suomesta tai ulkomailla. Yhteistyöllä onnistumme, sijainnista tai yrityksesi toimialasta riippumatta.

Ota yhteyttä tai kysy referenssiä!

Auringonnousu saaristossa

 

 

Meistä on moneksi

Kukella palveluksessasi ovat tekstivelhot, visuaaliset taikurit ja koodaavat nörtit. Meiltä löytyy niin mikrosisältöjen piipertäjät, suurien linjojen maalailijat kuin kokonaisuuksien suunnittelijat. Talossa on myös matemaatikko ja alati vaihtuva harjoittelija. 

Opimme lisää lukemalla, kouluttautumalla ja pitämällä aamuisin lukupiiriä. Viikkopalavereissa oppi menee jakoon! 

Ai Kuke?

Tässä porukkamme. Kuten näkyy, kauneutta ja komeutta löytyy! Ota rohkeasti yhteyttä.

kukka
Kukka Kalin
Höyhenen keveää johtamista. Ratkaisuja, aikatauluja, projektinhallintaa, visiointia. Teachable-asiantuntijamme.

Toimitusjohtaja

044 285 4077
kukka@kuke.fi
Matti Wikberg, mainostoimisto Kuke
Matti Wikberg
Avainasiakkuuksien hoitaja, projektien eteenpäin viejä ja vahva viestijä. Olen reilu ja mukava tyyppi. Soitellaan!

Myynninkehittäjä

044 557 7949
matti@kuke.fi
Sari Kaija Mainostoimisto Kuke Salo
Sari Kaija
Graafinen suunnittelija, muotoilija, sisällön jäsentäjä ja sisältöpolkujen perustaja.

AD

040 731 2057
sari@kuke.fi
Mikko Virtaperko Mainostoimisto Kuke Salo
Mikko Virtaperko
Mielikuvan luoja, tuotteistaja, tietorakenteiden suunnittelija ja yhdistäjä.

Web developer

044 277 9603
mikko@kuke.fi
Ashley Nyby - Mainostoimisto Kuke - Web Developer
Ashley Nyby
Molemmat hommat hoituvat: sekä frontend että backend. Innovatiivinen, sitkeä ja intohimoinen web developer.

Web developer

ash@kuke.fi
Aino Isto
Aino Isto
Visuaalinen suunnittelija, jonka erikoisalaa ovat brändäys ja pakkausmuotoilu.

Graafinen suunnittelija

044 718 6759
aino@kuke.fi
Nonna Achrén - Mainostoimisto Kuke Salo
Nonna Achrén
Visuaalisen viestinnän suunnittelija, valokuvaaja, brändääjä ja asiakaspalvelija. Konseptoi monimutkaiset tuotteet ja palvelut selkeäksi viestiksi.

AD / Valokuvaaja

050 387 3232
nonna@kuke.fi
Jyrki Kajavalta Mainostoimisto Kuke Salo
Jyrki Kajavalta
Tukemme ja turvamme. Tietokanta-asiantuntijamme ja matemaatikkomme ratkaisee päivittäin tietojenkäsittelyyn liittyvät mahdottomat ongelmat.

Tietokanta-asiantuntija

jyrki@kuke.fi
Tuomas Lieskivi Kuke Mainostoimisto
Tuomas Lieskivi
Kuken apu viestinnässä, tekstisuunnittelussa ja verkkoanalytiikassa.

Tekstisuunnittelija

044 491 6281
tuomas@kuke.fi
Vaalea tukkainen nainen, jolla on päällä tumma paita
Mira Virtanen
Asiakaslähtöinen ja digitaalinen liiketoiminta:
Brändi, markkinointi, digitaalinen markkinointi ja myynti

Sisällöntuottaja

mira@kuke.fi
Mustavalkoinen kuva, jossa harjoittelija Roosa katsoo kameraan ja hymyilee
Roosa Viitaniemi
Graafisen suunnittelun harjoittelija, visualistiopiskelija

Harjoittelija

roosa@kuke.fi
Silhuetti ihmisestä.
Etsitkö paikkaa
Meillä on yksi harjoittelija kerrallaan.

Jätä avoin hakemus!

hei@kuke.fi