Ai Kuke?

Tässä porukkamme. Ota rohkeasti yhteyttä.

Matti Wikberg
Matti Wikberg
Avainasiakkuuksien hoitaja, projektien eteenpäin viejä ja vahva viestijä. Olen reilu ja mukava tyyppi. Soitellaan!

Myynninkehittäjä

044 557 7949
matti@kuke.fi
kukka
Kukka Kalin
Höyhenen keveää johtamista. Ratkaisuja, aikatauluja, projektinhallintaa, visiointia. Teachable-asiantuntijamme.

Toimitusjohtaja

044 285 4077
kukka@kuke.fi
Sari Kaija Mainostoimisto Kuke Salo
Sari Kaija
Graafinen suunnittelija, muotoilija, sisällön jäsentäjä ja sisältöpolkujen perustaja.

AD

040 731 2057
sari@kuke.fi
Mikko Virtaperko Mainostoimisto Kuke Salo
Mikko Virtaperko
Mielikuvan luoja, tuotteistaja, tietorakenteiden suunnittelija ja yhdistäjä.

Web developer

044 277 9603
mikko@kuke.fi
Ashley Nyby - Mainostoimisto Kuke - Web Developer
Ashley Nyby
Molemmat hommat hoituvat: sekä frontend että backend. Innovatiivinen, sitkeä ja intohimoinen web developer.

Web developer

ash@kuke.fi
Nonna Achrén - Mainostoimisto Kuke Salo
Nonna Achrén
Visuaalisen viestinnän suunnittelija, valokuvaaja, brändääjä ja asiakaspalvelija. Konseptoi monimutkaiset tuotteet ja palvelut selkeäksi viestiksi.

AD / Valokuvaaja

050 387 3232
nonna@kuke.fi
Jyrki Kajavalta Mainostoimisto Kuke Salo
Jyrki Kajavalta
Tukemme ja turvamme. Tietokanta-asiantuntijamme ja matemaatikkomme ratkaisee päivittäin tietojenkäsittelyyn liittyvät mahdottomat ongelmat.

Tietokanta-asiantuntija

jyrki@kuke.fi
Tuomas Lieskivi Kuke Mainostoimisto
Tuomas Lieskivi
Kuken apu viestinnässä, tekstisuunnittelussa ja verkkoanalytiikassa.

Tekstisuunnittelija

044 491 6281
tuomas@kuke.fi
Vaalea tukkainen nainen, jolla on päällä tumma paita
Mira Virtanen
Asiakaslähtöinen ja digitaalinen liiketoiminta:
Brändi, markkinointi, digitaalinen markkinointi ja myynti

Sisällöntuottaja

mira@kuke.fi
Mustavalkoinen kuva jossa Mikko hymyilee kameralle.
Mikko Koskinen
Videotuotanto

Videokuvaaja ja käsikirjoittaja

044 718 6759
mikko.koskinen@kuke.fi
Kuvassa Kati Elovaara, jolla on tummat pitkät hiukset, silmälasit ja joka nojaa oikeaan käteensä hymy huulillaan.
Kati Elovaara
Graafinen suunnittelu, valokuvaus, kuvitus ja animointi.

Harjoittelija

kati@kuke.fi
Aino Isto
Aino Isto
ÄITIYSLOMALLA

Graafinen suunnittelija

aino@kuke.fi
Silhuetti ihmisestä.
Etsitkö paikkaa
Meillä on yksi harjoittelija kerrallaan.

Jätä avoin hakemus!

hei@kuke.fi